Na topel torek, 13. septembra, smo se podali na športni dan po vaseh pod Ratitovcem. Kombi nas je odložil na Rotki.  Pot po novem asfaltu nas je vodila proti Zgornjim Danjam in kaj hitro smo prispeli do prvih hiš. Odprl pa se nam je krasen razgled proti Davči, Poreznu in Kovkih. Učenci so v pokrajini iskali svoje kmetije, a videle so se le nekatere. Svoje potepanje smo nadaljevali proti Zabrdu, a preden smo tja prispeli, smo se še podprli z malico. V Zabrdu smo šli do stare šolske stavbe, ki že kar nekaj let sameva in v njej ni več šolskega vrišča. Otroci so z zanimanjem opazovali stare hiše, druga poslopja in strma pobočja. Pred Torko smo naredili še nekaj fotografij. Poti pa kar ni hotelo biti konec. Še rahel vzpon in prispeli smo do razpotja. Pred nami spodaj se je že razkrivala vas Prtovč. Pogumno smo  se podali po strmi poti navzdol in po triurni hoji prispeli na končni cilj. Tu nas je pobral kombi in nas odpeljal proti Davči. Veseli smo bili, da smo se imeli tako lepo in da je bilo tudi vreme na naši strani.