Prvi šolski dan sta se nam je v podružnični šoli Davča pridružila dva prvošolca. Njeni novi sošolci so ji pripravili dramsko igrico O debeli repi. Ugotovili smo, da igrice ne moremo dokončati, ker nas je premalo, zato sta nam kar takoj priskočila na pomoč prvošolca in odigrala svoji vlogi mačka in mišona. Zapeli smo nekaj pesmi. Učiteljica jima je na prvi šolski dan prinesla velika korneta, da jima bo prvi šolski dan ostal v čim lepšem spominu. Posladkali pa smo se še s sladkimi krofi in pregledali šolsko torbico.

Prvi športni dan – Letošnji topli septembrski dnevi so kar vabili v naravo in podali smo se iz šole peš proti Črnemu vrhu. Noge so nas pridno nosile in na vrh smo prispeli vsi zadovoljni in le malo utrujeni. Okrepčali smo se z malico in se posladkali s sladkarijami, ki so se znašle v naših nahrbtnikih. Nato je sledila ura igranja v naravi. Pot nazaj v šolo je šla malo bolj počasi. Ko smo se vrnili v šolo, nas je že čakalo toplo kosilo.